Klausimai ir atsakymai

Šis skyrelis nuolat papildomas naujais klausimais ir atsakymais.

KLAUSIMAS: Apie migraciją ir vaikus. "Ruošiamės išvykti dirbti į užsienį. Nerimaujame, kaip tokie pokyčiai paveiks vaikus. Svarstome įvairius variantus, galvojame, ar juos pasiimti kartu, ar geriau palikti juos pas senelius. Ką reikia žinoti išvykstant ir paliekant vaikus Lietuvoje? Ką reikia žinoti vaiką išsivežant į kitą šalį? Kas svarbu grįžtant su vaikais po ilgesnio laikoužsienyje?" ATSAKYMAS

KLAUSIMAS: Apie valgymo sunkumus: „Aprašysiu situaciją su mūsų 6-metų dukra. Visi susėdame pietauti. Kalbamės, valgome. Su vyru aptarinėjame sunkumus darbe. Dukra knapso prie savo makaronų lėkštės, karts nuo karto pakabindama šaukštą. Besibaigiant vakarienei, pastebiu, kad ji vos prisilietė prie savo maisto. Klausiu: “Kas nutiko?“, o ji atsako šaukdama: “Aš nepakenčiu makaronų!“. Nustebau, nes iki šiol tai buvo pats mėgstamiausias dukros maistas. Pabandau pasiūlyti: “Na, suvalgyk dar nors porą šaukštų ir tada gausi deserto”. Ji man piktai atrėžia: “Ne, aš noriu deserto dabar!”. Įsikiša vyras: “Prašau elgtis tinkamai prie stalo”. Dukra sušunka: “Aš nenoriu valgyti iš viso!”, trenkia šaukštą ir išbėga iš kambario. Nesuprantu, kas atsitiko ir kodėl dukra taip elgiasi? ATSAKYMAS

KLAUSIMAS:
Apie netinkamą vaiko elgesį viešuose vietuose:
“Neseniai nusivedėme savo keturmetę dukrą į restoraną ir patyrėme tikrą košmarą. Ji lindo po mūsų stalu, išpylė sultis, lakstė po salę. Aš galvojau numirsiu iš gėdos, daugiau niekada jos ten nesivesiu. Kodėl ji taip elgėsi? Ką daryti, kad toks elgesys nebepasikartotų, jei vis dėlto dar kada bandysime nueiti į kavinę visi kartu?”
ATSAKYMAS

KLAUSIMAS: Apie brolių/seserų peštynes ir konkurenciją: "Mano sūnūs nuolat pešasi, nepasidalina žaislais. Vyresnėlis nuolat skundžiasi, kad jaunėlis jam trugdo. Jaunėlis skundžiasi, kad vyresnėlis ima jo žaislus. Norėčiau, kad jie labiau sutartų ir kad to peštynių triukšmo būtų mažiau namie. Kodėl jie nuolat konfliktuoja? Ką daryti, kad peštynių sumažėtų?"
ATSAKYMAS

KLAUSIMAS: Apie užmigimo sunkumus: "Mūsų namuose kiekvienas vakaras tikras kantrybės išbandymas. Aštuntą valandą savo 4-metei dukrai aš arba mano vyras paskaitome pasaką, apkamšome ją mieguistą ir tyliai priveriame miegamojo duris. Vos tik spėjame įsitaisyti prie televizoriaus ir pradėti žiūrėti mėgstamą filmą, šauksmas “mamyte” pasigirsta iš vaikų kambario. Atskubėjus į kambarį, paaiškėja, kad mergaitei šalta, nes antklodė nukrito, arba ji labai ištroškusi, arba alkana, arba nori svetainėje likusio meškučio. Patarkite, ką daryti, kad vaiko migdymas nebebūtų toks ilgas, sudėtingas ir varginantis"
ATSAKYMAS

 

© Paramos vaikams centras, 2011-2016.

Vykdytojai ir rėmėjai

 
     

 

 

            
Puslapio sukūrimą parėmė Europos komisijos Teisingumo, laisvės ir saugumo generalinio direktorato Daphne III programa.
Puslapyje išdėstytos pažiūros nėra oficiali Europos komisijos nuomonė.
Europos komisija nėra atsakinga už puslapyje pateiktos informacijos panaudojimą.

Latvių g. 19 A

Vilnius LT-08113, Lietuva

Tel. (8-5) 271 59 80

Mob. tel. 8 611 43567

El. paštas: info@pozityvitevyste.lt

www.pozityvitevyste.lt