Knygos tėvams bei globėjams apie vaikus ir paauglius

 
Rekomenduojamų knygų sąrašas nuolat papildomas.
Knygos surašytos abecėlės tvarka pagal knygos pavadinimą.
 
   

 

AUKIME KARTU - ESMINIAI SĖKMINGOS TĖVYSTĖS VEIKSNIAI IR KOMPONENTAI
Goda Bačienė, Aušra Kurienė, Eglė Kuraitė, Skirmantė Povilėnaitė, Indrė Mačiūnė, Erna Petkutė

Šioje knygoje rasite informacijos ir patarimų, kurie ypač svarbūs auginant mažus vaikus. Su vaikais dirbančios psichologės ir psichoterapeutės išsamiai aprašo emocinę socialinę vaiko raidą, 15 svarbiausių dalykų auginant vaikus, probleminį vaikų elgesį ir jo valdymą, prieraišumo formavimąsi bei patarimus mamoms ir tėveliams, kaip pasirūpinti savimi. 

Knygą galite nemokamai parsisiųsti paspaudę knygos viršelį.

   
 

BENDRAUTI SU SAVO VAIKU. KAIP?
Julija Gippenreiter


Knygos autorė - maskvos valstybinio universiteto profesorė, garsi mokslininkė ir talentinga pedagogė, daugybės straipsnių, monografijų, mokomųjų priemonių autorė.
J. Gippenreiter intensyviai dirba praktinės psichologijos srityje: veda mokymus, konsultuoja vaikų ir šeimos problemų klausimais. Ji - trijų vaikų mama, penkių anūkų senelė ir dviejų proanūkių prosenelė. Daugelis siužetų, aprašytų knygoje, paimti iš realių jos didelės šeimos įvykių.
Leidykla "Nandanas", 2008, puslapių sk. 248.

   
  


GALIU PADĖTI SAVO VAIKUI
Žydrė Arlauskaitė

Tai dar viena vertinga knyga smurto ir agresijos tema. Autorė skatina tėvus patikėti, kad jie yra svarbiausieji žmonės, galintys daugiausiai padėti savo vaikui bei suteikia jiems vertingus įrankius, leidžiančius tai padaryti.
Pirmiausia - kaip pamatyti ir atpažinti, kad prieš Jūsų vaiką naudojamas smurtas? Kokie būna vaikų naudojami smurto veiksmai? Kas yra reikalingi pagalbos? Kaip padėti smurto aukoms ir patiems smurtautojams? Kokių konkrečių veiksmų imtis? Ką daryti, jei sužinojote, kad Jūsų vaikas smurtauja? Kokie yra svarbiausi profesionalios, sisteminės pagalbos šaltiniai? Kur jos galima kreiptis?

Knygą galite nemokamai parsisiųsti paspaudę knygos viršelį.
   
  
KAI SIELVARTAUJA VAIKAI
John W. James, Russell Friedman su dr. Leslie Landon Matthews


Tai knyga skirta suaugusiesiems, kurie nori padėti vaikams lengviau išgyventi artimųjų mirtį, tėvų skyrybas, augintinio netektį, persikraustymą ir kitas permainas.
Sielvartą vaikui gali sukelti daugybė įvykių, pradedant giminaičio mirtimi ar tėvų skyrybomis ir baigiant kasdieniškesniais dalykais, tokiais kaip persikraustymas ar prarastas mėgstamas daiktas. Kad ir menkas būtų sielvartas ar jį sukėlusi priežastis, svarbu suprasti, kad jūsų mylimas vaikas kenčia, o šioje turiningoje knygoje išsakomos mintys gali ir jam, ir jums padėti.
Johnas W. Jamesas ir Russellas P. Friedmanas dirba su sielvartą išgyvenančiais žmonėmis daugiau kaip dvidešimt metų. Jie yra konsultavę tūkstančius artimųjų netektį patyrusių žmonių. Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Kanadoje rengia sielvarto įveikos seminarus ir sertifikavimo programas.
Knygą iš anglų kalbos vertė Žemyna Trinkūnaitė.
Leidykla "Tyto Alba", 2007, puslapių sk. 316.
   
  
KODĖL VAIKAI NEKLAUSO
Rita Žukauskienė


Šiame leidinyje aptariamos mokyklinio amžiaus vaikų netinkamo elgesio priežastys, mokytojų ir tėvų bendravimo su vaiku ypatumai ir pateikiama siūlymų, kaip būtų galima spręsti vaiko elgesio problemas. Leidinys skirtas mokytojams, socialiniams pedagogams, psichologams, taip pat - tėvams, ieškantiems atsakymo į klausimus, kodėl vaikai neklauso ir kaip būtų galima tokį jų elgesį keisti.
Vilnius: Leidybos centras, 2001, puslapių sk. 54
   
 LAIMINGI VAIKAI
T. Dreikurs, V. Soltz

Tai viena iš vertingų vaikų auklėjimo temai skirtų knygų, kurią galite rasti knygynuose. Joje perskaitysite apie Vaikų psichiatro dr. Rudolfo Dreikurso siūlomus auklėjimo metodus, grįstus demokratiniais principais.
Autorius pataria nei nuolaidžiauti vaikams, nei juos bausti, o verčiau - tapti vaikų draugais. Pateikdamas daugybę naudingų pavyzdžių, jis moko tėvus ir pedagogus, kaip bendrauti su neklusniais vaikais, kaip juos auklėti ir lavinti.
Vertėjas: Rimantas Matulis, Leidykla "Vaga", 2007, puslapių sk. 279.
   
 MANO TĖVAI SKIRIASI: AŠ JAUČIUOSI SUTRIKĘS
Maurice Berger, Isabelle Gravillon


Paaiškėjus, kad tėvų skyrybos neišvengiamos, trapus vaiko pasaulis beveik visada ima byrėti į šipulius. Kad ir kokio amžiaus vaikas būtų, jam tai neabejotinai sunkus išbandymas. Apimtas prieštaringų jausmų ir emocijų, vaikas gali nebesuprasti, kodėl staiga ima jaustis kaltas, pyksta, išgyvena dėl to, kas jo laukia, o krizės ištikti tėvai tada tik dar labiau sutrinka.
Jautrus ir profesionalus knygos autorių - žurnalistės Isabelle Gravillon (Izabel Gravijon) ir vaikų psichiatro profesoriaus Maurice'o Berger (Moriso Beržė) žvilgsnis padės suprasti vaiką apėmusį dvasinį sąmyšį ir pasiūlys atsakymus į daugelį rūpimų klausimų: kaip pasidalyti vaiko globą, kaip sukurti dvejus jaukius namus, kokių atsargumo priemonių imtis kuriant naują šeimą?
Knygą iš prancūzų kalbos vertė Gerda Ana Melnik
Leidykla "Baltos lankos", 2010, puslapių sk. 142
   
 NEBIJOKITE DRAUSMINTI VAIKŲ
Peters Ruth


Ruth Peters, daugiau kaip 20 metų dirbanti vaikų psichologe, pataria tėvams, kaip tapti gero linkinčiais "diktatoriais" ir kaip taikyti elgesio ugdymo sistemą, padedančią veiksmingiau auklėti vaikus.
Autorė pasakoja ir apie neveiksmingus auklėjimo būdus, apie situacijas, kai tėvai nepasirengę veiksmingai reaguoti į netinkamą vaikų elgesį.
Knygą iš anglų kalbos vertė Lina Kubertavičiūtė
Leidykla "Tyto alba", 1999, puslapių sk. 184
   
 O KĄ VEIKSIME ŠIANDIEN?
Anne Abile - Gal, Laurence Mouton


Iš prancūzų kalbos versta knyga, skirta kasdienybės praskaidrinimui ir išradingam kasdienių rūpesčių sprendimui, padedanti siekti darnių santykių su vaiku, o prireikus - skirti jautrų dėmesį ir suteikti pagalbą.
Kaip leisti laiką įdomiai? Kaip tuose pačiuose namuose atrasti naujų nuotykių? Kaip bendrauti su "ponu pykčiu"? Kas yra "slapti šeimos laiškai"? Kaip pakeisti šeimos rutiną ir kurti naują šeimos žodyną?
Daug idėjų, žaidimų, užsiėmimų ir darbelių vienas iš kito besimokantiems tėvams ir vaikams.
Knygą iš prancūzų kalbos vertė Jūratė Karazijaitė
Leidykla "Baltos Lankos", 2008, puslapių sk. 126
   
 PAAUGLIAI: KAI AUKLĖJIMAS NEBEPADEDA. RAMIAI PER AUDRINGUS LAIKUS
Jesper Juul


Jesperis Juulas (Jesper Juul, g. 1948 m. Danijoje) - mokytojas, šeimos terapeutas, konfliktų konsultantas, vienas žymiausių ir novatoriškiausių Europos šeimos terapijos specialistų, daugiau nei dvidešimties knygų autorius.
Paauglystė - sudėtingas periodas tiek paaugliams, tiek ir jų tėvams. Tačiau tai - faktas, o ne liga.
Knygoje „Paaugliai: kai auklėjimas nebepadeda" rasite daugumai tėvų iškylančias problemas. Suprasite, iš kur jos atsiranda ir kaip su jomis gyventi. Daugybė tėvų susiduria su tais pačiais sunkumais - taigi jūs ne vieniši. Tačiau visi tėvai nori vieno ir to paties: suprasti ir mylėti savo vaikus net ir tuomet, kai jie - konfliktiški, probleminiai, erzinantys paaugliai.
Tam ir skirta ši knyga - pagalbos ranka, kai atrodo, kad jūs, tokie protingi, tolerantiški, išsilavinę, norintys tiktai gero, vistiek atsidūrėte aklavietėje su savo paties kūnu ir krauju - paaugliu.
Iš vokiečių kalbos vertė Valdemaras Kvietkauskas
Leidykla "Tyto Alba", 2010, puslapių sk. 160
   
 PARAŠYTA VAIKAMS
Kęstutis Urba


Daugelis suaugusiųjų nudžiunga, aptikę savo vaiką su knygą. Nuostabu, kai į namus iš bibliotekos, knygyno, o gal - šeimos draugų lentynos atkeliauja knyga vaikui. Ne mokyklai, ne pamokai, o tiesiog - jam. Džiaugsmui. Nuostabai.
Norėtumėte padėti sūnui ar dukrai pasiekti "amžinai žaliuojantį vaikų literatūros slėnį", bet nežinote kaip tai padaryti? Vaikų literatūros kritikas Kęstutis Urba pasakoja apie tai, kas geriausio parašyta pasaulyje vaikams per daugiau, nei du šimtmečius. „Parašyta vaikams" - išsamus, nuoseklus žvilgsnis į septynių vaikams kūrusių užsienio rašytojų palikimą.
Leidykla  "Gimtasis žodis", 2010, puslapių sk. 173
   
 

STIPRIŲ SANTYKIŲ TARP TĖVŲ IR VAIKO KŪRIMO VADOVAS: TEIGIAMAS, VAIKO TEISIŲ NUOSTATOMIS PAGRĮSTAS POŽIŪRIS
Leidinį parengė Joan Durant

Šis leidinys yra skirtas tėvams, nepriklausomai nuo to, kokio amžiaus vaikus jie augina ir kokioje kultūroje gyvena. Informacija, kuri pateikta šiame leidinyje, bus naudinga bet kokiems tėvų ir vaikų santykiams.
Šis leidinys taip pat naudingas specialistams - mokytojams, ikimokyklinio ugdymo pedagogams, jaunimo darbuotojams, socialiniams pedagogams, mokytojų padėjėjams, auklėtojams. Leidinys gali suteikti įžvalgų, kurios padės specialistams efektyviau mokyti ir palaikyti vaikus.
Informacija, pateikiama šiame leidinyje, taip pat padės politikams, įstatymų leidėjams ir Seimo nariams geriau suprasti "pozityvios drausmės" sampratą. Išdėstytos mintys formuoja nesmurtinės, efektyvios tėvystės viziją, kuri gali būti integruota į politinius sprendimus, skatinant veiksmingos vaiko apsaugos įstatyminės bazės kūrimą.

Knygą galite nemokamai parsisiųsti paspaudę knygos viršelį.


   
 SUNKŪS VAIKAI. PRAKTINIAI PATARIMAI AUKLĖTOJAMS IR TĖVAMS
Julija Gippenreiter


"Sunkiems" vaikams reikia ypatingo rūpesčio, kad jų raida būtų sėkminga. Knygos autorė Sabine Herm pasakoja, kaip jiems padėti. Pirmiausia ji apibūdina išsiskiriančio vaikų elgesio formas, paaiškina jų agresyvumo, per didelio aktyvumo, dėmesio sutrikimo priežastis ir remdamasi tuo duoda praktinių patarimų, kaip auklėti tokius vaikus, kaip su jais bendrauti.
Tai veiksmingi sunkumų tyrimo būdai, pedagogo ir vaiko santykių formavimas, naujos darbo su tėvais formos. Ši jautriai parašyta knyga tiesia naujus kelius į "sunkaus" vaiko pasaulį.
Leidykla "Alma littera", 2005, puslapių sk. 158
   


 TĖVYSTĖ IR DARBAS, KAI ESAME VIENI. PATARIMAI VIENIŠOMS MAMOMS IR TĖČIAMS
Birutė Baranauskaitė, Jūratė Daškevičienė, Rūta Klimaitė

Vienai (-am) auginant vaikus ir bandant aprėpti įvairias pareigas kyla daug klausimų, į kuriuos ir pabandėme atsakyti šioje knygelėje. Čia rasite patarimų apie tai: kaip suderinti vaikų ir savo poreikius, kaip vienam auklėti vaikus ir spręsti jų problemas, kaip įveikti stresą ir padėti sau pačiai (-iam), kaip tvarkyti šeimos biudžetą, kur ir kaip ieškoti darbo, kur ieškoti pagalbos ir informacijos tėvystės ir darbinės karjeros klausimais. Tikimės, kad ši knygelė padės: priimti savo gyvenimo situaciją - vienišos mamos ar tėčio padėtį, geriau suprasti save ir savo vaikus, įgauti optimizmo ir pamatyti įvairias išeitis ir galimybes, suderinti tėvystę ir darbą.

Knygą galite nemokamai parsisiųsti paspaudę knygos dalis po viršeliu.
   
   
   
   
   
 

Vykdytojai ir rėmėjai

 
     

 

 

            
Puslapio sukūrimą parėmė Europos komisijos Teisingumo, laisvės ir saugumo generalinio direktorato Daphne III programa.
Puslapyje išdėstytos pažiūros nėra oficiali Europos komisijos nuomonė.
Europos komisija nėra atsakinga už puslapyje pateiktos informacijos panaudojimą.

Latvių g. 19 A

Vilnius LT-08113, Lietuva

Tel. (8-5) 271 59 80

Mob. tel. 8 611 43567

El. paštas: info@pozityvitevyste.lt

www.pozityvitevyste.lt