Knygos vaikams ir paaugliams

Rekomenduojame šias knygas paskaityti ir tėvams bei globėjams ir aptarti jas kartu su savo vaikais.

Rekomenduojamų knygų sąrašas nuolat papildomas.
Knygos surašytos abecėlės tvarka pagal knygos pavadinimą.
   
 KĄ KIEKVIENAS VAIKAS TURI ŽINOTI APIE SMURTĄ IR KAIP IŠLIKTI SAUGIAM
Aušra Kurienė


Vaikams skirta knygelė apie smurtą, koks jis gali būti, kodėl kai kurie suaugusieji skriaudžia vaikus ar jų neprižiūri, ar gali vaikai būti smurtautojais, kaip apsisaugoti ir kur kreiptis patyrus prievartą.
Tai vertingas vaikui skirtos informacijos šaltinis, kuriame papildomai pateikiamos nuorodos į kitas lietuvių kalba išleistas knygas bei interneto svetaines.

Knygą galite nemokamai parsisiųsti paspaudę knygos viršelį. 
   
 SEKSIKONAS
Brandt Aage


Danų autorius Aage Brandt „Seksikone" aiškiai ir dalykiškai kalba su paaugliais ir jaunuoliais jiems rūpimais klausimais.
Vaikinas ar mergina, perskaitę šią knygą, sužinos, kaip reikia elgtis vienoje ar kitoje situacijoje, kaip išgyventi nepageidaujamų intymaus bendravimo pasekmių, mokės apsaugoti savo sveikatą ir jausmus. Lytinio potraukio pasireiškimai aptariami ne vien seksologiškai, bet siejami su žmogaus dvasiniu gyvenimu ir jo išmanymu.
Knyga padės ir tėvams, nesiryžtantiems kalbėti su vaikais apie intymius dalykus.
Knygą iš anglų kalbos vertė Vaida Balaševičiūtė
Leidykla "Tyto alba", 1997, puslapių sk. 280
   
 TERAPINĖS PASAKOS
Maria Molicka


Vaikų ir paauglių psichologės Marijos Molickos knyga „Terapinės pasakos“ skirta vaikams bei jais besirūpinantiems žmonėms - tėvams, auklėtojams, mokytojams, psichoterapeutams ir pan. „Terapinės pasakos“ padės vaikams įveikti baimę ir nerimą keliančias situacijas: kai baisu eiti į darželį, nesinori į mokyklą, kai kiti tyčiojasi, kai atsiduri ligoninėje...
Leidykla "Vaga", 2007.
   
 TERAPINĖS PASAKOS 2
Maria Molicka


M.Molickos Terapinės pasakos padeda atsiktatyti baimių. Pasitelkus šias pasakas galima maloniai ir džiugiai įveikti emociškai sunkias situacijas. Lenkų vaikų ir paauglių psichologės Marijos Molickos pasakų 2 dalis tęsia su baime susijusias teorines problemas ir kuria pasakas mokončias pozityviai mąstyti, tinkamai elgtis. Kai baisu eiti į darželį, nesinori į mokyklą, kai atsiduri ligoninėje, kai kiti tyčiojasi, kai susiduri su mirtimi bei kitomis sunkiomis, bei baimę ir nerimą keliančiomis situacijomis, pasakos padeda be baimės pažvelgti į problemas ir moko padėti pačiam sau. Ši knyga vaikams ir jais besirūpinantiems žmonėms - tėvams, auklėtojams, mokytojams, psichoterapeutams.
Leidykla "Vaga", 2009.
   
   

 

Vykdytojai ir rėmėjai

 
     

 

 

            
Puslapio sukūrimą parėmė Europos komisijos Teisingumo, laisvės ir saugumo generalinio direktorato Daphne III programa.
Puslapyje išdėstytos pažiūros nėra oficiali Europos komisijos nuomonė.
Europos komisija nėra atsakinga už puslapyje pateiktos informacijos panaudojimą.

Latvių g. 19 A

Vilnius LT-08113, Lietuva

Tel. (8-5) 271 59 80

Mob. tel. 8 611 43567

El. paštas: info@pozityvitevyste.lt

www.pozityvitevyste.lt